Tenis – ATP Auckland: Matkowski w drodze do obrony tytułu

Rok temu  Marcin Matkowski i Aisam-ul-Haq Qureshi wygrali turniej w nowozelandzkim Auckland. Dziś stanęli na korcie, by obronić tytuł z 2017 roku. Jako pierwsi na ich drodze stanęli Paes i Raja.

Spotkanie nie rozpoczęło się od mocnego tonu. Polak i Pakistańczyk byli faworytami spotkania, ale przeciwnicy nie pozwolili im w pierwszym secie na to, że by szybko stracić podanie. Matkowskiemu i Qureshi udało się przełamać dopiero w ósmym gemie, jednak na niewiele się to zdało. Tenisiści po drugiej stronie siatki już przy najbliższej możliwej okazji odrobili stracony serwis. To musiało zakończyć się tie-breakiem. Dotychczas panowie wygrywali swoje podania bez kłopotów, nie było za bardzo gry na przewagi, poza dwoma gemami. W tie-breaku zwykle jest loteria, kwestia szczęścia odgrywa ogromną rolę. Tam jednak znów trudno było dostrzec chęć i możliwości na zdobycie mini breaka. Przy czwartej piłce udało się przełamać Paesowi i Rajowi, to Matkowski i jego pakistański partner zostali postawieni w trudnej sytuacji. W końcu wygrali tę partię Indyjczycy.

Napędzeni wygraną w pierwszym secie panowie z Indii, w drugim nie chcieli stracić szansy na awans do kolejnej rundy. Już w drugim gemie pozbawili Matkowskiego i Qureshi ich podania, dzięki czemu po 12 minutach prowadzili już 3:0. Sytuacja skomplikowała się Polakowi i Pakistańczykowi. Walczyli o obronę tytułu, a ich rywale byli bliscy wyeliminowania ich z turnieju w pierwszej rundzie. Do gry wrócili dopiero w siódmym gemie, kiedy to odrobili stratę przełamania. Tak, jak i w poprzedniej, w tej partii również doszło do tie-breaka. Nie było łatwo, ale Matkowski i Qureshi odrobili stratę seta.

W super tie-breaku przełamań było już bardzo wiele. Lepiej na tym wyszli Polak i Pakistańczyk, choć w końcówce przeciwnicy nie odpuszczali. Mając kilka piłek straty, doprowadzili do wyrównania, ale lepsi okazali się tenisiści broniący tytułu.

M. Matkowski/A. U. H Qureshi – L. Paes/P. Raja 6:7(4:7)  7:6 (10:8) 10:7