Tenis – ATP: Brazylijczyk partnerem deblowym Łukasza Kubota w 2017 roku!

Czekaliśmy na informację z kim Łukasz Kubot zagra w przyszłym roku w turniejach deblowych w ramach rozgrywek ATP World Tour i już wiemy, że po rozstaniu z Austriakiem Alexandrem Peyą rakiety skrzyżuje z byłym liderem rankingu gry podwójnej! 

Marcelo Melo poinformował na serwisie społecznościowym Instagram, że w przyszłym roku jego partnerem w deblu będzie Łukasz Kubot! Polak i Brazylijczyk wygrali ostatni turniej ATP 500 w Wiedniu, broniąc tytułu wywalczonego przed rokiem.

Polak rozstał się z Austriakiem Aleksandrem Peyą po US Open, podczas którego dotarli do ćwierćfinału. Brazylijczyk z kolei z Chorwatem Ivanem Dodigiem. Za dwa tygodnie zagrają na zakończenie współpracy w turnieju wieńczącym sezon Barclays ATP World Tour Finals w Londynie. W hali O2 zabraknie w tym roku Polaków.

Kubot na koncie ma 14 deblowych zwycięstw, natomiast Melo 22. Polak w poprzednich latach partnerował między innymi Oliwierowi Marachowi (Austria) i Robertowi Lindstedowi (Szwecja). Z tym ostatnim wygrał wielkoszlemowy Australian Open 2014. Brazylijczyk również ma w portfolio zwycięstwo w turnieju największej rangi, mianowicie w Roland Garros 2015 (właśnie w duecie z Dodigiem). Początkowo tworzył parę podwójną wraz z kolegami z reprezentacji: Andreą Sa i Bruno Soaresem.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password