Tenis – ATP Doha: „Ajde tata”. Zwycięstwo po mękach Novaka Djokovica w prawosławną Wigilię

Serb Novak Djoković awansował do finału turnieju ATP 250 Qatar Exxon Mobil Open (z pulą nagród (1 334 270 dolarów) w Doha. Wicelider światowego rankingu zagra w sobotę z Andy Murrayem (Wielka Brytania). Obaj panowie w listopadzie grali ze sobą w finale Masters w Londynie, wieńczącym sezon 2016.

Kilka tygodni temu Andy Murray pokonał Novaka Djokovica, dzięki czemu zakończył rok na pierwszym miejscu w rankingu ATP. Niewiele brakowało do tego, aby w jutrzejszym finale w Doha zabrakło Serba.

Półfinałowe spotkanie z Fernando Verdasco (Hiszpania) rozpoczął od prowadzenia w pierwszym secie 4:2. Ostatecznie pierwszą odsłonę przegrał 4:6. Na początku drugiego seta stracił serwis i sytuacja wyglądała dla niego bardzo źle. Djoković odrobił straty, a następnie obaj panowie trzymali serwis. W tie-breaku Verdasco prowadził 6:2 i miał 4 piłki meczowe, aby piąty raz w oficjalnym spotkaniu pokonać Novaka Djokovica.  Serb uciekł spod mieczu Damoklesa, po chwili obronił piątą piłkę meczową, i wygrał trzynastego gema 9:7. Spotkanie z trybun oglądali piłkarze Bayernu Monachium. Wśród nich był Robert Lewandowski, który nie krył faktu, że kibicuje Djokovicowi, umieszczając na portalu społecznościowym zdjęcie z korku centralnego w Doha.

Verdasco zrażony faktem, że nie dał rady pokonać w dwóch seta wicelidera rankingu, w efekcie w trzeciej partii nie istniał. Został dwukrotnie przełamany i Novak Djoković wygrał 6:3.

Dziś prawosławna wigilia Świąt Bożego Narodzenia, którą rodzina Novaka Djokovica spędza bez niego. Żona Jelena i Syn Stefan oglądali jednak spotkanie w telewizji. Stefan podczas kibicowania tacie trzymał rakietę w rękach i krzyczał: „Ajde tata!”

Stefan had a special "racket" today while watching daddy – the one that cannot break things when he imitates daddy's forehand swing. Tata, I wish you could see how your little man is proud of you when you play and keeps shouting "Ajde tata!" with a fist-pump ?? @djokernole Tennis really doesn't allow many family holidays at home. Tonight is our Christmas Eve, a special family gathering occasion. Luckily, we have Face time and lots of understanding and support, so daddy will be with us in spirit and technology ???❤ Srećno vam Badnje veče! Želim vam da ga provedete u miru, zdravlju i blagostanju. Za one koji Božić dočekuju u teškim uslovima, molim se za vas svim srcem i želim da vam ovaj dan donese zdravlje, sreću i hrabrost da prevazidjete sve probleme i strahove. I u napred da vam poželim Mir Božiji -Hristos se rodi (jer cu sutra verovatno da budem bez tehnologije :)) ???❤

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf) on

W drugim spotkaniu półfinałowym w Doha Andy Murray pokonał 11 raz w karierze Czecha Tomasa Berdycha. Mecz bez większej historii wygrał Szkot 6:3, 6:4.

Jutro Andy Murray i Novak Djoković zagrają 36 spotkanie. 24 razy wygrywał Serb. Lider światowego rankingu ATP jedenastokrotnie wychodził z tej rywalizacji zwycięsko.