Tenis – ATP Doha: Sokół dla Djokovica

Novak Djoković (Serbia) wygrał 25 oficjalny mecz z Andy Murrayem (Wielka Brytania) i zwycięsko rozpoczął powrotną marszrutę na fotel lidera rozgrywek ATP. W jednym z najbogatszych państw na świecie w Katarze po raz drugi odebrał złotego sokoła, symboliczną nagrodę za zwycięstwo w Quatar Exxon Mobil Open.

Novak Djoković awansował do finałowego spotkania po obronie pięciu piłek meczowych w półfinale z Fernando Verdasco (Hiszpania). Trzeci raz w karierze dokonał wyczynu najwyższej próby. Wcześniej dwukrotnie wychodził obronną ręką z takiej kryzysowej sytuacji. To było w Szanghaju (Chiny) w 2012 roku i w Halle (Niemcy) w 2009 roku.

W decydującym o tytule spotkaniu w Quatar Exxon Mobil Open Serb zagrał ze Szkotem Andy Murrayem, powtórnie serwując widzom spektakl zaliczany do tych, podczas których najwięksi malkontenci tenisa nie narzekali. Częste zwroty akcji, widowiskowe wymiany, momentami wyniszczające, ale i takie, przy których oklaski za wirtuozerię nie ustępowały, a także budowane przez nich napięcie z minuty na minutę, to wszystko cechowało pojedynek Djokovica z Murrayem w katarskim Doha na starcie sezonu 2017.

Po trzech godziny batalii gladiatorów tenisa, bo tak często są nazywani obecnie najlepsi tenisiści na świecie, wygrał Novak Djoković 6:3, 5:7, 6:4, broniąc tytuł wywalczony rok wcześniej. 12 miesięcy temu również jego spotkania oglądał z trybun piłkarz polskiej reprezentacji w piłce nożnej Robert Lewandowski. Murray przegrywając dziś z Serbem przerwał passę 28 zwycięstw z rzędu. Okazja do rewanżu już w Melbourne podczas turnieju Wielkiego Szlema, który rozpocznie się 16 stycznia.