Tenis – ATP Eastbourne: Ciężki, ale zwycięski mecz Matkowskiego

Marcin Matkowski w parze z Białorusinem Maxem Mirnym wygrali w przekładanym kilkukrotnie z powodu deszczu meczu z austriacką parą Julian Knowle/Philipp Oswald. Jeszcze dziś zagrają w ćwierćfinale.

Spotkanie od początku było wyrównane. Przez długi czas nie oglądaliśmy żadnych przełamań, jednak w końcówce pierwszej partii takowe Przyszło na korzyść Austriaków. Wyszli oni tym samym na prowadzenie 5-4, a po chwili nie oddali Polakowi i Białorusinowi nawet punktu, serwując po seta.

Druga partia wyglądała bardzo podobnie. Ponownie obydwie pary, zazwyczaj bez problemów, wygrywały swoje podania. Znów jednak obyło się bez tiebreaka. Tym razem na szczęście przełamani zostali Knowle i Oswald. Stało się to w ostatnim gemie seta, co oznaczało, że o tym kto zagra w ćwierćfinale zadecyduje super tiebreak.

On również był wyrównany, jednak Matkowskiemu i Mirnemu udało się zbudować przewagę i wygrać go 10-7. Wieczorem w ćwierćfinale zagrają z hindusko-brazylijską parą Rohan Bopanna/Andre Sa.

Marcin Matkowski/Max Mirny (POL/BLR) – Julian Knowle/Philipp Oswald (AUT) 4-6 6-4 [10-7]