Tenis – ATP Finals: Kubot i Melo w półfinale!

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do półfinału kończącego sezon turnieju ATP Finals. Dziś w Londynie okazali się lepsi od amerykańskich braci Bryanów 6:4, 6:3.
Embed from Getty Images

Przedwczoraj, w pierwszym meczu grupowym Polak i Brazylijczyk pokonali Chorwata Ivana Dodiga i Hiszpana Marcela Granollersa 7:6, 6:4. Dziś poprzeczka poszła jednak zdecydowanie wyżej, bo Bob i Mike Bryanowie to jeden z najlepszych debli w historii tenisa. Wspólnie wygrali już 114. turniejów, w tym szesnaście zaliczanych do Wielkiego Szlema.

Kubot i Melo postawili jednak amerykanom bardzo trudne warunki, pokazując tym samym, że nie bez powodu zostali liderami światowego rankingu deblistów. O triumfie polsko-brazylijskiego duetu zadecydowały przełamania, odpowiednio w trzecim gemie pierwszego i siódmym drugiego seta. „Nasz” debel w pięknym stylu bronił swoje podania, dzięki czemu wygrał całe spotkanie 6:4, 6:3.

Polak i Brazylijczyk po dwóch zwycięstwach w grupie A są już pewni awansu do półfinału turnieju w Londynie. W ostatnim pojedynku grupowym Kubot i Melo zagrają w Brazylijczykiem Bruno Soaresem i Brytyjczykiem Jamie Murrayem.

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password