Tenis – ATP Finals: Najlepsza para deblowa w 2017 roku zaczęła od zwycięstwa!

Łukasz Kubot i Marcelo Melo z powodzeniem rozpoczęli występ w turnieju ATP Finals w Londynie! Na początek zmagań w grupie A pokonali Chorwata Ivana Dodiga i Hiszpana Marcela Granollersa 7:6(2) 6:4. Po meczu odebrali puchar za pierwsze miejsce w rankingu ATP za rok 2017! 

5 listopada Kubot i Melo wygrali imprezę ATP Masters 1000 w paryskiej hali Bercy, po triumfie w finale nad Ivanem Dodigiem i Marcelem Granollersem. Dziś oba duety zagrały ze sobą ponownie, tym razem miejscem spotkania był Londyn. Tak jak w Paryżu lepsi byli Kubot i Melo, którzy w lipcu w stolicy Wielkiej Brytanii cieszyli się ze zwycięstwa w Wimbledonie.

W pierwszym secie nie doszło do przełamania serwisu rywali, w efekcie czego o wyniku premierowej odsłony przesądził tie-break. W nim od samego początku prowadził polsko-brazylijski duet i do końca nie stracił przewagi. Zwycięstwem 7-2 zapisali pierwszą partię na koncie.

 

W drugim prowadzili już 4:1 (do zera został przełamany Marcel Granollers), ale niestety roztrwonili handicap i po chwili mieliśmy remis 4:4 (podanie stracił Marcelo Melo). Ostatnie słowa należały jednak do pary Kubota i Melo. Najpierw wygrali własny gem serwisowy, a potem do zera, po kapitalnej grze na returnie Polaka, do zera przełamany został serwis Dodiga. Po 90. minutach gry Kubot i Melo wygrali 7:6(2), 6:4.

 

Wcześniej amerykańscy bracia Bryan, Mike i Bob pokonali Brazylijczyka Bruno Soaresa i Brytyjczyka Jamie Murraya 7:5, 3:6(3), 10-8. Kolejne spotkania grupy A (Woodbridge/Woodforde) odbędą się w środę.

 

Po wczorajszej przegranej Henri Kontinena i Johna Peersa stało się jasne, że dzisiejsze zwycięstwo zagwarantuje Kubotowi Melo pozycję nr 1 w rankingu ATP za rok 2017! Chwilę po ostatnim meczu organizatorzy przyznali okolicznościowy puchar Polakowi i Brazylijczykowi.

 

Wyniki gry podwójnej grupy  Woodbridge/Woodforde

Łukasz Kubot (Polska) / Marcelo Melo (Brazylia) – Ivan Dodig (Chorwacja) / Marcel Granollers (Hiszpania) 7:6(2), 6:4

Bob Bryan (USA) / Mike Bryan (USA) – Bruno Soares (Brazylia) / Jamie Murray (Wielka Brytania) 7:5, 3:6(3), 10-8

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password