Tenis – ATP: Fyrstenberg zagra z mistrzem olimpijskim!

Informacja wielkiej wagi napłynęła dziś do polskich kibiców. Okazało się bowiem, że Mariusz Fyrstenberg skrzyżuje rakiety w pierwszym turnieju nowego sezonu z liderem rankingu singlistów i aktualnym mistrzem olimpijskim!  

Mariusz Fyrstenberg i Andy Murray (Wielka Brytania) zagrają ze sobą w turnieju ATP 500 w Ad-Dausz, który startuje 2 stycznia! Sytuacja jest bezprecedensowa, ponieważ nigdy wcześniej Polak w dobie XXI wieku nie grał  debla z liderem rankingu gry pojedynczej.

Aktualnie Fyrstenberg zajmuje dość odległą pozycję na liście ATP w grze podwójnej, bowiem jest on na pozycji 58., co oznacza, że będzie musiał w mniejszych turniejach uzbierać dużą ilość punktów, aby przesunąć się w klasyfikacji. Jeśli mu się nie powiedziecie, to będzie miał problem ze znalezieniem partnera na stałe.

Na jesieni tego sezonu jego partnerami deblowymi byli Nenad Zimonjic (Serbia), Guillermo Duran (Aregentyna),  Pablo Carreno Busta (Hiszpania) i Colin Fleming (Wielka Brytania).

Polak wygrał w tym sezonie turniej ATP 250 w Memphis (USA). Partnerował mu wtedy Santiago Gonzalez (Meksyk). To był jedyny wartościowy rezultat w sezonie 2016 Biało-czerwonego!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password