Tenis – ATP Halle: Kolejny trium Kubota i Melo!

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki! Wygrali turniej w Halle pokonując w finale niemieckich braci Mischę i Aexandra Zverevów po super tiebreaku!

Mischa i Alexander Zverev zarówno w singlu, jak i w deblu grają w tym roku najlepiej w karierze. Młodszy z braci – Aleksander – grał dzisiaj dwa finały. W starciu singlowym z Rogerem Federerem nie miał jednak najmniejszych szans. Mecz deblowy od początku był bardzo wyrównany. Pierwsze break-pointy oglądaliśmy dopiero w ósmym gemie. Niestety Kubot i Melo nie zdołali ich wykorzystać. Co nie udało się Polakowi i Brazylijczykowi, trzy gemy później udało się Niemcom. Chwilę później gospodarze wygrali pewnie swój serwis i zarazem seta.

W drugiej partii inicjatywa była po stronie Kubota i Melo. Przełamali rywali w czwartym gemie, wychodząc na prowadzenie 3-1. Mieli piłkę setową na 5-2, ale jej nie wykorzystali. Chwilę później jednak pewnie wykorzystali swój serwis i wyrównali stan meczu.

Super tiebreak był bardzo wyrównany. Oglądaliśmy zaledwie jednego mini breaka. Na szczęście zdobyli go Kubot i Melo, dzięki czemu wygrali drugi turniej z rzędu!

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) – Alexander Zverev/Mischa Zverev (GER) 5-7 6-3 [10-8]

Szymon Frąckiewicz519 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password