Tenis – ATP Halle: Kolejny zwycięski thriller Kubota!

Łukasz Kubot i Marcelo Melo po raz kolejny wystąpią w finale! Po emocjonującym meczu trwającym niemal dwie godziny pokonali francusko-hiszpańską parę Fabrice Martin/Albert Ramos-Vinolas.

Faworytami spotkania byli oczywiście przewodzący w rankingu Race to London Polak i Brazylijczyk. Rywale z zachodniej Europy stawili jednak bardzo ciężki opór. W pierwszej partii żadna z par nie dopuściła do przełamania. Czterech okazji na takowe nie wykorzystali Martin i  Ramos-Vinolas, a dwóch, będących jednocześnie setbolami, Kubot i Melo. Losy partii rozegrały się więc w tiebreaku. Ten pewnie wygrali Francuz i Hiszpan.

W drugim secie skuteczność obydwu par przy break-pointach wynosiła 100%. Tym razem jednak obydwie wywalczyły sobie zaledwie po jednej okazji. O zwycięstwa przy serwisie rywali seta zaczęli Kubot i Melo, jednak rywale zdołali wyrównać na 4-4. Znów doszło do tiebreaka. Tym razem był on bardzo wyrównany i zakończył się po myśli Kubota i Melo.

O tym kto zagra w finale zadecydował więc super tiebreak. W nim liderzy rankingu tego sezonu nie dali rywalom szans, oddając tylko 3 punkty. Dzięki temu Kubot i Melo powalczą o drugi tytuł z rzędu!

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) – Fabrice Martin/Abert Ramos-Vinolas (FRA/ESP) 6-7(2) 7-6(6) [10-3]