Tenis – ATP Indian Wells: Sukces Kubota bez kropki nad „i”

Sukcesem dla Łukasza Kubota zakończył się start w pierwszym turnieju ATP Masters 1000 w tym sezonie. Polak wraz z Brazylijczykiem Marcelo Melo dotarli do finału w Indian Wells. W decydującym spotkaniu zabrakło im jednak szczęścia.

Kubot i Melo awansowali do finału po zwycięstwie nad Brytyjczykiem Jammie Murrayem i Brazylijczykiem Bruno Soaresem. W tym spotkaniu udało im się uciec „spod miecza Damoklesa” i wygrać w super tiebreaku 10:5, a wynik wcześniej był dla nich bardzo niekorzystny, bowiem przegrywali 3:6, 2:4. Szczęście sprzyjało im w półfinale, ale zabrakło go w ostatnim spotkaniu na kalifornijskim wybrzeżu Ameryki.

Rywalizację z Ravanem Klaasenem i Rajeevem Ramem Kubot i Melo rozpoczęli od wygrania pierwszej odsłony 7:6 (7-1). PIerwszy set był bardzo wyrównywany, gdyż nie doszło do breaków. W drugiejj partii polsko-brazylijski duet odskoczył na 4:2 i wydawało się, że są na najlepszej drodze do końcowego triumfu. Niestety cztery kolejne gemy wygrali rywale i o wszystkim miał zadecydować trzeci set. Ostatecznie wygrali go 10:8 Klaasen i Ram. Dla 34-letniego Kubota był to drugi finał turnieju tej rangi, wcześniej tej sztuki dokonał wraz z Serbem Janko Tipsareviciem w 2012 r. na Foro Italico w Rzymie.

Debliści podobnie jak singliści udadzą się teraz na Florydę, do Miami, aby w czwartek rozpocząć kolejny turniej z cyklu ATP Masters 1000.

Finał gry podwójnej, Indian Wellls

Raven Klaasen (RPA) [6] / Rajeev Ram (USA) [6] – Łukasz Kubot (Polska) [8] / Marcelo Melo (Brazylia) [8] 6:7(1), 6:4, 10-8