Tenis – ATP Marrakesz: Zwycięstwo Matkowskiego!

Marcin Matkowski i Hiszpan David Marrero w półfinale turnieju ATP w Marrakeszu! W dwóch setach pokonali dziś Amerykanina Jamesa Cerretaniego i Pakistańczyka Aisama-Ul-Haqa Quareshiego, z którym Matkowski grał w parze na początku sezonu.

Spotkanie w ćwierćfinale marokańskiego turnieju zapowiadało się na wyrównane. I w zasadzie takie było, choć rozstrzygnąć się je udało w dwóch setach. W pierwszej partii dość szybko przewagę przełamania zdobyła para polsko-hiszpańska. Matkowski i Marrero wyszli na prowadzenie 2-1, a następnie „dowieźli” tę niewielką przewagę do końca inauguracyjnego seta.

Znacznie ciekawszy przebieg miał drugi set. Tym razem to Amerykanin i Pakistańczyk wyszli na prowadzenie, przełamując na 3-1. Na szczęście Europejczycy zdołali odrobić stratę w siódmym gemie partii, a następnie sami zdobyli przewagę przełamaniem na 6-5. Ostatni gem serwisowy wygrali do zera i dzięki temu powalczą o finał!

Marcin Matkowski/David Marrero (POL/ESP) – James Cerretani/Aisam-Ul-Haq Quareshi (USA/PAK) 6-4 7-5