Tenis: ATP Marsylia: Kowalczyk odpada w ćwierćfinale debla.

Mateusz Kowalczyk i Andreas Siljestrom na ćwierćfinale zakończyli swój udział w grze podwójnej halowego turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Marsylii. W czwartkowym pojedynku lepsi okazali się być Mate Pavić i Michael Venus.

W drodze do ćwierćfinału w I rundzie Mateusz Kowalczyk i Andreas Siljsetrom bez większych problemów pokonali przedstawicieli gospodarzy Davida Gueza i Benoita Paire 7:5 6:1. W kolejnym meczu polsko – szwedzki debel nie miał już jednak tyle szczęścia.

Początkowo spotkanie układało się bardzo pomyślnie dla Kowalczyka i Siljestroma, którzy dwukrotnie przełamali swoich rywali wygrywając pewnie pierwszego seta 6:2. W kolejnej partii role się odwróciły i to Mate Pavić i Michael Venus wykorzystali dwa break – pointy, dzięki czemu wygrali drugiego seta dokładnie w takim samym stosunku w jakim przegrali pierwszego.

O rozstrzygnięciu pojedynku zadecydował super tie – break. W nim bardzo szybko na prowadzenie 7-1 wyszli rozstawieni w turnieju z numerem drugim Chorwat i Nowozelandczyk. Kowalczyk i Siljestrom zdołali odrobić część strat, przegrywając ostatecznie 7-10.

W turnieju deblowym brał udział także Tomasz Bednarek w parze z Kanadyjczykiem Adilem Shamasdinem. Jednak już w pierwszej rundzie zostali pokonani przez Izraelczyka Jonathana Erlicha i Brytyjczyka Colina Fleminga 6:7(0) 2:6.

Ćwierćfinał turnieju deblowego ATP World Tour 250 Marsylia:

M. Pavić (CRO) / M. Venus (NZL) [2] – M, Kowalczyk (POL) / A. Siljestrom (SWE)      2:6, 6:2, 10-7