Tenis – ATP Miami: Awans wywalczony po zmianie przeciwników

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do 2. rundy turnieju ATP Masters 1000 w Miami! Polsko-brazylijski duet pierwotnie miał zagrać z Niemcem Tommy Haasem i Francuzem Lucasem Pouille, ale rywale wycofali się z rywalizacji.

Ostatecznie Kubot i Melo zagrali w pierwszej rundzie z reprezentantem Nowej Zelandii Marceusem Daniellem i Brazylijczykiem Marcelo Demolinerem. Pierwszego seta dość niespodziewanie przegrali finaliści Indian Wells 2:6. W drugiej odsłonie nie było po drodze do tie-breaka przełamań. W nim bez straty punktu triumfowali Kubot i Melo. Trzeci set tzw. super tie-break wygrali Kubot i Melo 10:7. W II rundzie turnieju na Florydzie rywalami Polaka i Brazylijczyka będą Holender Jean Julien-Rojer i Rumun Horia Tecau.

I runda gry podwójnej, ATP Masters 1000 Miami:

Łukasz Kubot (Polska) [6] / Marcelo Melo (Brazylia) [6] – Marcus Daniell (Nowa Zelandia) / Marcelo Demoliner (Brazylia) 2:6, 7:6(0), 10:7