Tenis – ATP Monte Carlo: Kubot i Melo grają dalej

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo wciąż prezentują świetną formę. Dziś, w 1/8 finału turnieju rangi ATP Masters 1000 pokonali braci Alexandra i Mischę Zverevów, reprezentujących Niemcy.

Pierwszy set był popisem umiejętności Kubota i Melo. Nie dali rywalom żadnych szans. Dwukrotnie przełamali serwis pochodzącego z Rosji rodzeństwa i wygrali tę partię aż 6-1.

W drugim secie mecz wyrównał się. Polsko-brazylijska para przełamała w 5 gemie, ale Niemcy wyrównali stan tej partii już w kolejnym. Doszło do tie-breaka, w którym Łukasz i Marcelo zdobyli tylko 4 punkty.

Decydujący o wyniku spotkania super tie-break mógł przyprawić o zawał. Obydwie pary szły „łeb w łeb”. Na szczęście bardziej doświadczeni Polak i Brazylijczyk zachowali więcej zimnej krwi i zwyciężyli go 14-12.

Alexander Zverev/Mischa Zverev (GER) – Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) [4] 1-6 7-6 (4) [12-14]