Tenis – ATP Paryż: Jubileuszowe 20. zwycięstwo Kubota! Mistrzowie Wimbledonu najlepsi w Bercy!

Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali szósty turniej w tym roku!  W finale imprezy rangi ATP Masters 1000 (z pulą nagród 4,27 mln euro) pokonali Chorwata Ivana Dodiga i Hiszpana Marcela Granollersa 7:6(3), 3:6, 10-6!

Finał turnieju z serii mistrzowskiej pomiędzy turniejową „dwójką” Kubotem i Melo, a „siódemką” Dodigiem i Granollersem był bardzo wyrównany. W pierwszym secie nie było przełamań serwisu, choć szanse mieli mistrzowie Wimbledonu. Ostatecznie to oni wygrali premierową odsłonę po tie-breaku 7-3. W drugiej partii jedna strata podania Łukasza Kubota, rozstrzygnęła o wyniku. 6:3 wygrali seta Chorwat i Hiszpan i o wszystkim zdecydował supertiebreak. Bardzo źle rozpoczęła go polsko-brazylijska para, bowiem wynik 2-5 nie napawał optymizmem. Do końca spotkania Dodig i Granollers wygrali już tylko jeden punkt, a osiem Kubot i Melo. Przy wyniku 10-6 Polak i Brazylijczyk podnieśli ręce w geście triumfu w hali Bercy. Po raz szósty w tym roku!

Wcześniej cieszyli się z sukcesu w Miami, Madrycie (turnieje ATP Masters 1000), Den Bosch (ATP 250) Halle (ATP 500) i na trawnikach Wimbledonu. 20. turniej w cyklu ATP World Tour wygrał dziś Polak rodem z Bolesławca. Natomiast Melo – 28.

Dzisiejsze zwycięstwo Kubota i Melo umocni ich na pierwszym miejscu w rankingu ATP Race, na podstawie którego osiem najlepszych par w tym sezonie zagra od 12 do 19 listopada w turnieju ATP Finals w Londynie. Ponadto Łukasz Kubot od jutra oficjalnie będzie liderem indywidualnego rankingu deblistów ATP.

Paryż, finał gry podwójnej

Łukasz Kubot (Polska) [2] / Marcelo Melo (Brazylia) [2] – Ivan Dodig (Chorwacja) [7] / Marcel Granollers (Hiszpania) [7] 7:6(3), 3:6, 10-6.