Tenis – ATP Rzym: Kubot i Melo żegnają Rzym

Przegraną Łukasza Kubota i Marcelo Melo zakończył się ćwierćfinałowy pojedynek deblowy w Rzymie.  Tenisiści ulegli parze Kontinen/Peers 4:6 6:7(6).

Łukasz Kubot i Marcel Melo już na początku spotkania mieli problem ze spokojnym wygraniem swojego podania. Rywale mieli trzy szanse na przełamanie serwisu polsko-brazylijskiej pary, ale ta dała radę oprzeć się naciskowi. Jednak piąty gem przechylił szalę korzyści na konto Kontinena i Peersa, którzy wykorzystali pierwszego break pointa. Do końca odsłony Kubotowi i Melo nie udało się odrobić straty i to ich przeciwnicy byli bliżej półfinału.

Drugi set oba deble rozegrały bez większych przepychanek. W szóstym gemie Peers i Kontinen zostali przełamani, ale już przy kolejnym podaniu pary zza drugiej strony siatki odrobili straty. Doszło do tie-breaka, w którym szybko na prowadzenie 5:0 wyszli Polak i Brazylijczyk. Ta przewaga niewiele im dała. Przeciwnicy doprowadzili do wyrównania, przez co Kubot i Melo stanęli przed trudnym zadaniem… Zadaniem, które okazało się nie do wykonania.

H. Kontinen/J. Peers – Ł. Kubot/M. Melo 6:4 7:6 (6)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password