Tenis – ATP Rzym: Spacerek Kubota i Melo

Łukasz Kubot i Marcelo Melo są w ćwierćfinale turnieju rangi ATP Masters 1000 w Rzymie, po tym jak z łatwością pokonali dziś rumuńsko-pakistańską parę Florin Mergea/Aisam Ul Haq Quareshi. Polak i Brazylijczyk zmierzają po kolejny tytuł?

Już od samego początku spotkanie układało się po myśli Kubota i Melo. Przewodząca w rankingu Race to London para bardzo szybko wyszła na prowadzenie 4-0. Nie dali się oni przełamać rywalom i po niespełna trzydziestu minutach gry wygrali pierwszą partię 6-2.

Obraz meczu nie zmienił się zbytnio w drugim secie. Kubot i Melo ponownie szybko wyszli na wysokie prowadzenie (5-1). Tym razem oddali rywalom jeden gem przy swoim serwisie, jednak nie dość, że wciąż mieli przewagę jednego breaka, to szybko odpowiedzieli kolejnym i zakończyli partię wynikiem 6-3.

O półfinał zagrają z fińsko-australijską parą Henri Kontinen/John Peers.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) – Florin Mergea/Aisam Ul HaqQuareshi (ROU/PAK) 6-2 6-3