Tenis – ATP s’Hertogenbosch: Finał!

Kolejny finał Kubota i Melo! Polak i Brazylijczyk wygrali z innym reprezentantem Brazylii – Andre Sa i nowozelandzkim mistrzem debla z tegorocznego French Open – Michaela Venusa.

Od samego początku był to wyrównany mecz i jak to często bywa na kortach trawiastych w pierwszym secie nie oglądaliśmy żadnego przełamania. Przez pierwsze cztery gemy odbierający nie byli nawet w stanie zdobyć punktu. Dlatego też set rozstrzygnął się w tiebreaku. W nim minimalnie lepsi okazali się Sa i Venus.

Drugi set również był wyrównany, ale tu już inicjatywę zaczęli przejmować Kubot i Melo. Zdobyli oni przełamanie na 3-2, jednak od razu je stracili. Na szczęście trzy gemy później udało im się odzyskać przewagę, którą tym razem utrzymali. Tym samym wyrównali stan meczu.

O tym kto zagra w finale zdecydował więc super tiebreak. W nim Kubot i Melo zdołali uzyskać wyraźną przewagę i Holandii powalczą o swój kolejny w tym sezonie tytuł.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) – Andre Sa/Michael Venus (BRA/NZL) 6-7(5) 6-4 [10-5]