Tenis – ATP s’Hertogenbosch: Pewne zwycięstwo Kubota i Melo

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo zagrają w ćwierćfinale turnieju ATP w holenderskim s’Hertogenbosch. W swoim pierwszym w tym roku meczu na trawie pokonali niemiecko-austriacką parę Philipp Petzschner/Alexander Peya.

Pierwszy set spotkania przebiegał pod dyktando Polaka i Brazylijczyka. Już w drugim gemie spotkania zdobyli oni przewagę przełamania, którą potem udało im się jeszcze powiększyć. W tym secie Petzschner i Peya zdobyli zaledwie jednego gema.

Drugi set był już bardzo wyrównany. Co prawda Kubot i Melo znów szybko zdobyli przewagę przełamania, jednak tym razem nie zdołali jej utrzymać. Austriak i Niemiec znacznie poprawili swoją grę i walczyli o wyrównanie stanu meczu. Do rozstrzygnięcia partii potrzebny był tiebreak. Do stanu 4-4 obydwie pary szły równo, jednak kolejne trzy punkty, a zarazem mecz, padły łupem Polaka i Brazylijczyka.

W ćwierćfinale rywalami Łukasza i Marcelo będą Santiago Gonzalez z Meksyku i Adil Shamasdin z Kanady.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) – Philipp Petzschner/Alexander Peya (GER/AUT) 6-1 7-6(4).