Tenis – ATP s’Hertogenbosch: Szybko, łatwo i przyjemnie

Łukasz Kubot i Marcelo Melo po zaledwie 48 minutach gry awansowali do półfinału turnieju ATP 250 w holenderskim s’Hertogenbosch. Meksykanin Sebastian Gonzalez i Kanadyjczyk Adil Shamasdin nie byli dla polsko-brazylijskiej pary wyzwaniem.

Spotkanie rozpoczęło się od gema wygranego przez Gonzaleza i Shamasdina przy własnym podaniu. Był to zarazem jedyny moment w tym spotkaniu kiedy niżej notowana para prowadziła. Już w kolejnym ich gemie Kubot i Melo zdobyli przewagę przełamania, którą w późniejszej części seta zdołali jeszcze podwyższyć. Wygrali tę partię wynikiem 6-2.

W drugim secie Łukasz i Marcelo przełamali już w pierwszym gemie. Podobnie jak w poprzedniej partii przewagę udało się później jeszcze powiększyć. Dlatego też ten set zakończył się identycznym wynikiem jak otwierający.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) – Sebastian Gonzalez/Adil Shamasdin (MEX/CAN) 6-2 6-2