Tenis – ATP Stuttgart: Jedna jaskółka wiosny nie czyni…

Jerzy Janowicz dzięki dwóm zwycięstwom w Stuttgarcie w tym roku stanął przed szansą awansu do półfinału turnieju ATP od lutego 2015 roku, kiedy na kortach twardych w hali w Montpellier był nawet finalistą.

Ćwierćfinał dla Łodzianina to i tak jest sukces, ponieważ ostatni raz w tej fazie turnieju pod auspicjami ATP był również w Montpellier 28 miesięcy temu.  Polak w walce o półfinał Mercedes Cup zagrał z Francuzem z Awinionu Benoit Paire’em. Rundę wcześniej Janowicz odprawił Bułgara Grigora Dimitrowa, a dziś nie dał rady zagrać ponownie tak dobrego spotkania. Po godzinie i trzech minutach przegrał 1:6, 6:7(4-7) z Francuzem i zakończył turniej w Stuttgarcie na 1/4 finału.

Dużo słabsza dyspozycja serwisowa Polaka przysporzyła mu kłopoty na korcie, ponieważ z perfekcyjnie grającym Paire’em nie potrafił nawiązać walki. Jedna jaskółka wiosny nie czyni i zwycięstwo nad turniejową dwójką w czwartek na pewno było sukcesem dla Janowicza, jednak widać, że przed Wimbledonem czeka Polaka dużo pracy, aby wrócić do regularnej dobrej gry.

Mercedes Cup w Stuttgarcie, ćwierćfinał gry pojedynczej:

Jerzy Janowicz (Polska) – Benoit Paire (Francja) 1:6, 6:7(4)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password