Tenis – ATP Stuttgart: Sukces Janowicza!

Jerzy Janowicz sprawcą wielkiej niespodzianki! Polak po świetnym meczu pokonał rozstawionego z numerem 2. Bułgara Grigora Dimitrova! Tym samym łodzianin zagra w ćwierćfinale.

Pojedynek Janowicza i Dimitrowa zapowiadał się ciekawie. Każdy znawca tenis wie, że na trawie łodzianin jest w stanie sprawić sensację. Od początku mecz był bardzo wyrównany. Obydwaj zawodnicy prezentowali niesłychaną skuteczność serwisu. Niech świadczy o tym fakt, że Dimitrow pierwszy punkt przy pierwszym podaniu Polaka zdobył dopiero w ósmym gemie spotkania, a Janowicz wygrał jakikolwiek punkt przy serwisie Bułgara urwał dopiero w jedenastym gemie. Nie dziwi więc to, że o losach seta zadecydował tiebreak. W nim Dimitrow tracił już kolejne punkty przy swoim serwisie, dzięki czemu to „JJ” wyszedł na prowadzenie 1-0 w setach.

Drugi set wyglądał bardzo podobnie do stanu 3-3. W siódmym gemie tej partii Polak doświadczył sporych problemów przy swoim serwisie. „Jerzyk” przegrywał już 15-40, jednak zdołał wyrównać, a potem obronić jeszcze jednego break pointa, którego wywalczył Bułgar. Ostatecznie najdłuższy gem spotkania padł łupem naszego reprezentanta, który podbudowany tym psychicznie chwilę później przełamał Dimitrowa! Kolejny gem był już tylko formalnością – atomowy serwis, cztery punkty i czas na jutrzejszy ćwierćfinał, w którym po drugiej stronie siatki stanie Francuz Benoit Paire.

Jerzy Janowicz (POL) – Grigor Dimitrov (BUL) [2] 7-6(4) 6-3