Tenis – ATP Stuttgart: Trudna przeprawa Matkowskiego i Mirnyia

W tenisie czas na krótki sezon na trawie. Rozpoczął się właśnie turniej rangi ATP 250 w niemieckim Stuttgarcie. W pierwszej rundzie swój mecz wygrali Marcin Matkowski i Białorusin Max Mirnyi. Rywale stawili jednak spory opór.

Rywalami Polaka i Białorusina byli Hiszpan David Marrero i Francuz Benoit Paire. Pierwszy set rozpoczął się od utraty serwisu przez Matkowskiego i Mirnyia, co zaważyło na jego rezultacie. Hiszpańsko-francuska para utrzymała prowadzenie do końca partii.

Odwrotna sytuacja miała miejsce w drugim secie. Przełamanie na 2-0 zdobyli Matkowski i Mirnyi. Tym razem to oni zdołali szybko zdobyte prowadzenie „dowieźć” do końca partii. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebny był super tiebreak.

W nim zdecydowane zwycięstwo odnieśli Max i „Matka”. Szybko wyszli na prowadzenie 6-1, po czym nastąpiła krótka chwila rozluźnienia. Ostatecznie jednak ich przewaga w decydującej rozgrywce była jeszcze większa.

Marcin Matkowski/Max Mirnyi (POL/BLR) – David Marrero/Benoit Paire (ESP/FRA) 4-6 6-3 [10-4]