Tenis – ATP Stuttgart: Zwycięstwo okraszone miłością do burgerów, pizzy i pączków

Jerzy Janowicz wygrał pierwszy mecz w turnieju rangi ATP od lutego. Dziś odniósł zwycięstwo w imprezie w Stuttgarcie, w dopiero co rozpoczętym sezonie na trawie. Nie obyło się jednak bez „dziwnego” zachowania Łodzianina. 

Polak w I rundzie turnieju Mercedes Cup zagrał z Rosjaninem Andriejem Kuzniecowem. Już po pół godzinie wygrał pierwszego seta 6:4. W drugim rozpoczęły się dla niego problemy. Przegrał partię 3:6. Przy czym dał wybuch nieokiełznanemu temperamentowi, wykrzykując: „kocham burgery, kocham pizzę, kocham pączki”. Z ust Łodzianina padły również słowa w kierunku kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

Polak za swoje zachowanie na korcie został ukarany stratą punktu. Na szczęście Janowicz uspokoił się w odpowiednim momencie. Trzecią odsłonę wygrał 6:3 przy pomocy również Rosjanina Kuzniecowa, który nie grzeszył skutecznością pierwszego serwisu (30%).

Turniej w Stuttgarcie dla naszego tenisisty jest przedostatnim, w którym bierze udział dzięki zamrożonemu rankingowi. Ostatnim będzie rozpoczynający się 3 lipca Wimbledon. Zanim jednak rywalizacja przeniesie się na korty przy Church Road Polaka czeka mecz 1/8 finału z Bułgarem Grigorem Dimitrowem.

Mercedes Cup w Stuttgarcie, I runda gry pojedynczej:
Jerzy Janowicz (Polska) – Andriej Kuzniecow (Rosja) 6:4, 3:6, 6:3

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password