Tenis – ATP Sydney: Kubot i Melo robią swoje! Zagrają w finale

Nie był to łatwy mecz. Bopanna i Roger-Vasselin sprawili rywalom w półfinale trochę kłopotów. Jednak to polsko-brazylijski debel wyszedł z pojedynku zwycięsko, wygrywając z Indyjczykiem i Francuzem 6:4 5:7 10:8.

Źle zaczęło się to starcie dla Kubota i Melo. Do nich należał pierwszy serwis meczu, a przeciwnicy niemal błyskawicznie im go odebrali. Sporo czasu minęło, zanim Polak i Brazylijczyk odrobili stracone podanie. Dokonali tego w szóstym gemie. Szanse więc znów były wyrównane. Numer jeden światowego debla postawili kropkę nad i przy stanie 5:4 i wygrali pierwszą partię.

Drugi set był bardzo wyrównany. Trudno było któremuś z debli przełamać przeciwnika. Nie było jednak walki o każdą piłkę. Większość gemów tenisiści wygrywali bez oporu ze strony przeciwnika. Dopiero przy stanie 5:5 Bopanna i Roger-Vasselin wzięli sprawy w swoje ręce. Odebrali serwis Kubota i Melo, dzięki czemu w setach było 1:1 i panowie musieli rozegrać super tie-breaka.
Tu też nie było tak łatwo. Szczęście dopisało jedynce turnieju. Wygrali 10:8, wywalczając sobie awans do finału. Tam czeka już na nich debel Struff i Troicki.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo – Rohan Bopanna Edouard Roger-Vasselin 6:4 5:7 10:8