Tenis – ATP Szanghaj: Kubot i Melo bez powodzenia w finale

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo przegrali finał turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju (z pulą nagród 5,9 mln dolarów). Zwycięstwo w dwóch setach w spotkaniu o tytuł odnieśli mistrzowie Australian Open 2017 Fin Henri Kontinen i Australijczyk John Peers. 

4. tegoroczny triumf zanotował na koncie fińsko-australijski duet. Po zwycięstwie w Melbourne, a także w Waszyngtonie i Pekinie, finaliści Shanghai Rolex Masters sprzed roku wygrali pewnie finał 7. turnieju Masters 1000 w sezonie. Zwycięstwo 6:4, 6:2 nad mistrzami Wimbledonu nie było ani przez moment zagrożone.

Mimo porażki i braku szóstego zwycięstwa turniejowego w 2017 roku para Kubot/Melo może być zadowolona z występu w Chinach. Nie wiele brakowało, a już po pierwszym meczu z Feliciano Lopezem i Marco Lopezem mogło ich nie był w imprezie. Polak i Brazylijczyk, podobnie jak inni, opuszczają już Azję, aby ostatnie tygodnie sezonu dograć w Europie. Już wkrótce wystartują w Wiedniu (23-29 października), gdzie w 2015 i 2016 roku nikt nie znalazł na nich recepty.

Szanghaj, finał gry podwójnej

Henri Kontinen (Finlandia) [1] / John Peers (Australia) [1] – Łukasz Kubot (Polska) [2] / Marcelo Melo (Brazylia) [2] 6:4, 6:2

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password