Tenis – ATP Szanghaj: Zwycięstwo po obronie „meczowych”. Kubot i Melo w ćwierćfinale!

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP Masters 1000 (z pulą nagród 5,9 mln dolarów). Zwycięstwo w II rundzie z Hiszpanami, niespokrewnionymi ze sobą, Feliciano i Marc Lopezami rodziło się w bólach.  

Łukasz Kubot (Polska) i Marcelo Melo (Brazylia) fot. newspix

Mistrzowie Wimbledonu źle rozpoczęli azjatycką kampanię turniejów w ostatniej części sezonu. Bowiem przed tygodniem przegrali w I rundzie imprezy ATP 500 w Pekinie, z Kolumbijczykami Juanem-Sebastian Cabalem i Robertem Farahem, nie wykorzystując sześciu piłek meczowych.

Natomiast dziś obronili piłki meczowe i wykorzystali własne w spotkaniu z Feliciano Lopezem i Marco Lopezem. Ich pierwszymi rywalami w Szanghaju byli triumfatorzy Roland Garros 2016 (w I rundzie Kubot i Melo mieli wolny los). Spotkanie z Hiszpanami bardzo dobrze otworzyła polsko-brazylijska para, ponieważ premierową odsłonę wygrała 7:5. W drugiej partii Kubot i Melo napotkali jednak kłopoty, ulegli rywalom 4:6. Problemów ciąg dalszy miał miejsce w supertiebreaku. W nim 3:7, a potem 7:9 przegrywali Polak i Brazylijczyk, jednak końcówka należała do nich. Najpierw obronili trzy piłki meczowe, a potem sami wykorzystali drugą przy własnym podaniu! Zwycięstwo 13-11 pozwoliło im awansować do siódmego ćwierćfinału turnieju ATP Masters 1000 w tym sezonie.

W walce o półfinał w Szanghaju Kubot i Melo zagrają z Meksykaninem Santiago Gonzalezem i Chilijczykiem Julio Peraltą.

Na ćwierćfinale debla zakończył występ w Chinach drugi z Polaków, Marcin Matkowski.

Szanghaj, II runda gry podwójnej

Łukasz Kubot (Polska) [2] / Marcelo Melo (Brazylia) [2] – Feliciano Lopez (Hiszpania) / Marc Lopez (Hiszpania) 7:5, 4:6, 13-11

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password