Tenis – ATP Sztokholm: Jerzy Janowicz w II rundzie!

Jerzy Janowicz wygrał pierwszy mecz turnieju ATP 250 w Sztokholmie (z pulą nagród 589,1 tys. euro). Łodzianin, który w stolicy Szwecji gra już od kwalifikacji na początek rywalizacji w głównej drabince był lepszy od Francuza Pierre’a-Hugues Herberta.

Polak, notowany w światowym rankingu na 141. miejscu wygrał z Herbertem (85 ATP) 6:2, 3:6, 6:3 w niespełna 90 minut, dzięki czemu w czwartek zagra w 1/8 finału z „turniejową” jedynką” Bułgarem Grigorem Dimitrowem. Dla Janowicz występ w Sztokholmie jest dopiero trzecią imprezą ATP w tym roku, w której gra w głównej drabince. Wcześniej w Sofii (ATP 250) i Stuttgarcie (ATP 250) również na drodze spotykał Bułgara. W jego kraju przegrał z nim w trzech setach, a w Niemczech był lepszy w dwóch partiach.