Tenis – ATP Sztokholm: Świetny mecz Janowicza, jednak na turniejową „1” to za mało

To było już trzecie w tym sezonie spotkanie Jerzego Janowicza i Bułgara Grigora Dimitrowa. W lutym w Sofii lepszy był reprezentant gospodarzy, w czerwcu w Stuttgarcie niespodziewanie wygrał łodzianin. Dziś ponownie minimalnie lepszy był Dimitrow.

Zapowiadało się, że mecz będzie wyrównany i na pewno tych oczekiwań nie zawiódł. W pierwszym secie obydwaj tenisiści prezentowali świetną formę serwisową i w zasadzie sporadycznie tracili punkty przy własnym podaniu. Wszystko zwiastowało tiebreaka, jednak mimo tego, że serwujący przy stanie 5-6 Janowicz prowadził już w tym gemie 30-0, to niestety cztery kolejne punkty, a zarazem i pierwszą partię, wygrał Dimitrow.

Drugi set był równie wyrównany, jednak tym razem oglądaliśmy kilka break pointów. Dwie okazje na przełamanie swojego rywala miał przy stanie 1-1 Polak. Niestety nie zdołał ich wykorzystać. Niedługo później okazję na prowadzenie 4-2 miał Bułgar, jednak „Jerzyk” również zdołał się wybronić. Nasze serca zadrżały, gdy przy stanie 4-5 i serwisie Janowicza, było już 0-30. Łodzianin obronił się jednak, a po kilku minutach byliśmy świadkami tiebreaka. W nim niestety nieznacznie skuteczniejszy był Dimitrow.

Jerzy Janowicz (POL) [Q] – Grigor Dimitrow (BUL) [1] 5-7 6-7(5)