Tenis: ATP w Auckland – Kolejny finał w karierze Marcina Matkowskiego

Znakomicie zaczyna się współpraca Polaka z reprezentantem Pakistanu Aisamem-ul-Haq Qureshim. W swoim pierwszym wspólnym występie w karierze zagrają o wygraną dużego turnieju ATP w Auckland. Dziś dość pewnie w półfinale ograli parę Daniell/Demoliner.

Marcin i Jego partner, po przeanalizowaniu poprzednich spotkań, byli faworytami potyczki o finał imprezy w Nowej Zelandii. I z tego zadania wywiązali się doskonale. Warto nadmienić, że w całym spotkaniu, który trwał nieco ponad godzinę, ani razu nie dali się przełamać. Sami uczynili to dwukrotnie, po jednym razie w każdym secie, co pozwoliło im na bardzo przekonujące zwycięstwo 6:4 6:4. Bardziej wyrównana była pierwsza partia, w której do stanu 4:4 żadna z par nie miała choćby jednego break – pointa. Dopiero w dziewiątym gemie Polak i Pakistańczyk dobrali się skutecznie do skóry swoich rywali, wykorzystując pierwszą nadarzającą się okazję na przełamanie. W drugim secie zrobili to znacznie wcześniej, bo już w gemie numer trzy. I spokojnie dowieźli to prowadzenie do końca, tylko raz broniąc się przed stratą serwisu przy stanie 4:3.

W meczu decydującym o triumfie w tym turnieju Matka i A. U. H. Qureshi zmierzą się z groźną parą Erlich/Lipsky, lecz absolutnie nie są w tym meczu bez szans.

Matkowski M./ Qureshi A. U. H. – Daniell M./Demoliner M. 6:4 6:4

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password