Tenis: ATP w Auckland – Marcin Matkowski już w półfinale turnieju deblistów

Po nieudanym występie na turnieju w Doha, gdzie Marcin w parze z Cypryjczykiem Marcosem Baghdatisem odpadł już w pierwszej rundzie, na kolejny turniej w Auckland postanowił zgłosić się już z innym partnerem. Jest nim reprezentant Pakistanu A. U. H. Qureshi. I ta współpraca układa się póki co znacznie lepiej. Po dzisiejszym zwycięstwie 6:4 3:6 11:9 z parą S. Gonzalez/ D. Marrero, Polak z Pakistańczykiem są już w półfinale.

Jednak ta wygrana nie przyszła łatwo. Meksykanin i Hiszpan, którzy, także specjalizują się w grze podwójnej stawili duży opór. Dopiero super tie-break decydował o tym, który debel awansuje do 1/2 finału.

Pierwszy set znakomicie rozpoczęli Marcin i Aisam-ul-Haq, którzy już w drugim gemie przełamali rywali i wyszli na prowadzenie 2:0. Później było już nawet 4:1 i wydawało się, że set otwarcia szybko dobiegnie końca. Jednak w 7 gemie Gonzalez i Marrero zdobyli przełamanie powrotne, po czym wygrali swój gem serwisowy i zrobiło się 4:4. To na całe szczęście nie podłamało Marcina i Jego partnera. Swego dopięli w gemie numer 10. Po raz drugi przełamali rywali i wygrali pierwszą partię 6:4.

Drugi set już od początku nie układał się po myśli Polaka i tenisisty z Pakistanu, Przegrane swoje podanie już w pierwszym gemie i nieudane próby odrobienia strat w następnych. Przy stanie 3:5 drugi razy dali się przełamać i po 32 minutach set numer dwa padł łupem S. Gonzaleza i D. Marrero.

Rozstrzygający o losach tego ćwierćfinału super tie-break był bardzo wyrównany i emocjonujący. Prowadzenie zmieniało się praktycznie po każdej wymianie. Od stanu sześć 6:6 żadnej z par nie udawało się uzyskać choćby jednego mini breaka. I gdy wydawało się, że konieczna będzie gra na przewagi, przy stanie 10:9 Marcinowi i Aisamowi udało się wygrać punkt, który zadecydował o ich końcowym triumfie.

Rywalami Polaka i Pakistańczyka w walce o finał będzie albo para Paes/Sa albo Daniell/Demoliner. Co oznacza, że otwiera się duża szansa na to, że popularny Matka po raz kolejny zagra w finale turnieju deblistów dużego turnieju ATP.

M. Matkowski/ A. U. H. Qureshi – S. Gonzalez/ D. Marrero 6:4 3:6 11:9