Tenis – ATP w Auckland: Porażka Marcina Matkowskiego

Marcin Matkowski i grający z nim w parze Pakistańczyk Aisam Qureshi przegrali w ćwierćfinale gry podwójnej tenisowego turnieju ATP w nowozelandzkim Auckland. Ich pogromcami okazała się para Raven Klaasen i Michael Venus – 6:4, 4:6, 10:4. 

Popularny „Matka” do Nowej Zelandii przyjechał z bagażem jednego przegranego meczu w 2018 roku na koncie. W katarskiej Dausze – wraz z Pakistańczykiem Aisamem Qureshim – ulegli oni Jamiemu Murrayowi i Bruno Soaresowi 6:3, 6:7 (5:7), 5:10. W Nowej Zelandii udało się jednak na chwilę odbudować, bo w pierwszej rundzie z rąk Polaka i Pakistańczyka polegli Hindusi Leander Paes i Rajev Raja. To było jednak wszystko na co stać było ten duet.

Dzisiejszy mecz zaczął się dla Matkowskiego i Quresha bardzo dobrze, gdyż pierwsza partia trafiła na ich konto po przełamaniu serwisu rywali w ostatnim dziesiątym gemie pierwszego seta. Do tego czasu wszystko szło równo i bez przełamań, co dało ostateczny wynik 6:4. W drugiej partii sytuacja miała już odrobinę inny przebieg, bo rywale zyskali breaka w piątym gemie. Trzy gemy później udało się Matkowskiemu i Qureshiemu wyrównać i wszystko wskazywało, że może dojść do tie-breaka, jednak już w następnym gemie rywale znowu zyskali przełamanie i wygrali seta 6:4, a o wyniku meczu musiał zdecydować tie-break. Ten z kolei wyszedł Polakowi i Pakistańczykowi bardzo słabo. Cztery zdobyte punkty to dorobek bardzo` mizerny i pożegnanie w słabym stylu.

Raven Klaasen (RPA) / Michael Venus (Nowa Zelandia) – Marcin Matkowski (Polska) / Aisam Qureshi (Pakistan) 4:6, 6:4, 10;4

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password