Tenis – ATP w Sydney: Kubot i Melo nie grali, ale są w półfinale

Około godziny 10 rano w Sydney miał się rozpocząć ćwierćfinałowy mecz gry podwójnej tenisowego turnieju mężczyzn, w którym para liderów rankingu Łukasza Kubota i Marcelo Melo miała zmierzyć się z Bośniakiem Damirem Dzhumurem i Czechem Romanem Jebavym. Spotkanie nie doszło jednak do skutku, gdyż rywale Polaka i Brazylijczyka oddali mecz walkowerem. 

Dla Kubota i Melo początek sezonu należy do bardzo udanych. Zwycięzcy Wimbledonu zainaugurowali go w Sydney i pokonali w dwóch setach rumuńsko-serbską parę Florin Mergea / Nenad Zimonjic. Kolejnymi rywalami mieli być wspomniani Dzhumur i Jebavy, ale spotkanie nie dojdzie do skutku. Polacy zyskali już trochę świeżości i mogą przygotowywać się na spotkanie z rozstawionymi z „4” Hindusem Rohanem Bopanną i Francuzem Eduardem Rogerem-Vasselinem.

Każdy dzień odpoczynku w tych dniach może być niezwykle ważny, bo przypomnijmy, że już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się wielkoszlemowy turniej Australian Open, w którym to polsko-brazylijska para będzie również najwyżej rozstawiona. Przed rokiem odpadli oni w trzeciej rundzie pierwszego Wielkiego Szlema w sezonie, ale Łukasz Kubot doskonale pamięta swój triumf w Melbourne z 2014 roku, kiedy to – wraz ze Szwedem Robertem Linstedtem – okazali się bezkonkurencyjni.

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password