Tenis – ATP Waszyngton: Kontynuacja serii zwycięstw na twardych kortach!

Po kilkunastu dniach przerwy od gry, po zwycięstwie w Wimbledonie Łukasz Kubot i jego brazylijski partner Marcelo Melo wracają do rywalizacji! Minionej nocy rozegrali pierwszy mecz turnieju ATP 500 w Waszyngtonie.

Na początek zmierzyli się z nierozstawionym duetem szwedzko-austriackim Robertem Lindstedtem i Dominiciem Thiemem. Po 90 minutach wygrali w dwóch setach Kubot i Melo. Obie partie miały podobny przebieg, do stanu 5:5 jedni i drudzy przełamali podanie rywali po razie, ale w 12. gemie to Szwed i Austriak tracili serwis. W efekcie czego po zwycięstwie 7:5, 7:5 mistrzowie Wimbledonu, grający w Waszyngtonie z „dwójką” awansowali do ćwierćfinału, odnosząc 15. zwycięstwo z rzędu (14. wcześniejszych na kortach trawiastych). Ich następnymi rywalami będą zwycięzcy dzisiejszego meczu pomiędzy Bułgarem Grigorem Dimitrowem i Francuzem Lucasem Pouillem a Holendrem Jean Julien-Rojerem i Rumunem Horią Tecacu.

ATP w Waszyngtonie, I runda gry podwójnej

Łukasz Kubot (Polska) [2] / Marcelo Melo (Brazylia) [2] – Robert Lindstedt (Szwecja) / Dominic Thiem (Austria) 7:5, 7:5