Tenis – ATP Waszyngton: Kubot i Melo na kursie zwycięstw!

Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie przestają sprawiać polskim i brazylijskim kibicom tenisa wiele radości. Od czerwca wygrywają mecz za meczem. Dziś w ćwierćfinale turnieju ATP 500 w Waszyngtonie!

Pogoda uniemożliwiła rozegrać mistrzom Wimbledonu spotkania o półfinał turnieju Citi Open wczoraj, więc do rywalizacji z byłymi liderami rankingu deblowego Holendrem Jean-Julien Rojerem i Rumunem Horią Tecau przystąpili w piątkowe popołudnie (wieczór w Polsce). Pierwszą partię wygrali Kubot i Marcelo w Tie-breaku 7-3. Choć trzeba podkreślić, że po drodze obronili dwie piłki setowe i wrócili z dalekiej podróży, bowiem przegrywali 3:5 w premierowej odsłonie.

Drugi set miał błyskawiczne rozstrzygnięcie. Jedno przełamanie podania Polaka i Brazylijczyka w pierwszym gemie spowodowało, że do końca seta Holender i Rumun nie dali sobie wydrzeć prowadzenia. Wygrali 6:4.

Trzeci set, tradycyjnie grany do dziesięciu punktów w turniejach rangi ATP, wygrali Kubot i Melo 10-7. Tym samym odnieśli 16. zwycięstwo z rzędu. Serię sukcesów będą chcieli przedłużyć o kolejne spotkanie. W walce o finał zmierzą się z braćmi Mikem i Bobem Brayanami. W półfinałach Citi Open w Waszyngtonie grają wszystkie cztery rozstawione pary. Oprócz „dwójki” Kubota i Melo i „czwórki” braci Brayan, są także Fin Henri Kontinen i Australijczyk John Peers, grający z „jedynką” oraz turniejowa „trójka” Brytyjczyk Jamie Murray i Brazylijczyk Bruno Soares.

 

Waszyngton, ćwierćfinał gry podwójnej

Łukasz Kubot (Polska) [2] / Marcelo Melo (Brazylia) [4] – Jean-Julien Rojer (Holandia) / Horia Tecau (Rumunia) 7:6(3), 4:6, 10-7

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password