Tenis – ATP Wiedeń: Kubot i Melo pokonują silnych rywali

Rozstawieni z „1” Łukasz Kubot i Marcelo Melo dobrze rozpoczęli turniej w stolicy Austrii. Polak i Brazylijczyk pokonali mocną parę amerykańsko-kanadyjską John Isner/Daniel Nestor i meldują się w ćwierćfinale!

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla zwycięzców tegorocznego Wimbledonu. Już w pierwszym gemie stracili swoje podanie. Na szczęście niedługo później było już 2-2. Później jeszcze w dwóch gemach serwis polsko-brazylijskiej pary był zagrożony, jednak Kubot i Melo wyszli z tego cało. Doprowadzili do tiebreaka, którego wygrali 7-3.

W drugim secie również jako pierwsi przełamali tenisiści z Ameryki Północnej. Wyszli na prowadzenie 3-1, jednak już w kolejnym gemie przewagę breaka stracili. Co więcej kilka minut później najlepsza para tego sezonu wygrała gem przy ich serwisie ponownie. Przewagę utrzymali do końca. Wykorzystując trzecią piłkę meczową awansowali do ćwierćfinału. Kolejni rywale również nie należą do łatwych. Będą nimi Hindus Rohan Bopanna i rugwajczyk Pablo Cuevas.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (POL/BRA) [1] – John Isner/Daniel Nestor (USA/CAN) 7-6(3) 6-4