Tenis – Auckland: Porażka Radwańskiej w ćwierćfinale

Agnieszka Radwańska przegrała w ćwierćfinale turnieju WTA International (z pulą nagród 250 tys. dolarów) w Auckland z Amerykanką Sachią Vickery  2:6, 2:6. 

Krakowianka i inne ćwierćfinalistki czekały dwa dni na przystąpienie do spotkania o półfinał imprezy w nowozelandzkim Auckland. Obfite opady deszczu w czwartek i piątek uniemożliwiły gry. Dzisiaj też do południa niestety padało, ale warunki ostatecznie poprawiły się.

Polka wygrała dwa mecze w Auckland. Dzisiaj nie udało się pokonać zdecydowanie niżej notowanej rywalki w rankingu WTA. Lepsza od naszej tenisistki była Sachia Vickery, która zajmuje 122. miejsce na światowych listach. Radwańska po słabym sezonie 2017 jest 28.

 

Po prawie 70 minutach gry Vickery wygrała 6:2, 6:2 i awansowała do półfinału, który już… przegrała. Organizatorzy musieli dzisiaj rozegrać kolejne mecze turnieju, ponieważ już jutro rozpoczyna się następna impreza WTA, w Sydney (Radwańska będzie w niej bronić punktów za ubiegłoroczny finał). Vickery nie sprostała Carolinie Wozniackiej. Dunka wygrała 6:4, 6:4 i w finale zagra z Niemką Julią Goerges.

Natomiast w I rundzie turnieju w Sydney (z pulą nagród 710 tys. dolarów) Radwańska zagra z Brytyjką Johanną Kontą, finałową rywalką sprzed roku.

Ćwierćfinał, Auckland

Sachia Vickery (USA) – Agnieszka Radwańska (Polska, 4) 6:2, 6:2

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password