Tenis: Australian Open bez mistrza olimpijskiego!

Podwójny mistrz olimpijski w tenisie, reprezentant Wielkiej Brytanii, Andy Murray nie zagra w rozpoczynającym się 15 stycznia Australian Open! Powodem absencji byłego lidera rankingu ATP jest kontuzja biodra. 

Andy Murray pięciokrotnie grał w finale Australian Open (2010, 2011, 2013, 2015, 2016), nigdy jednak nie podniósł posrebrzanego Pucharu Normana Brookesa, jaki należy się zwycięzcy. W tym roku również się tak nie stanie, gdyż silne bóle biodra, na które skarży się od zeszłorocznego Wimbledonu, pokrzyżowały mu plany.

Brytyjczyk ubolewał, że zamiast wsiąść w Brisbane do samolotu lecącego do Melbourne wybiera linie lotnicze na Wyspy Brytyjskie. Murray decyzję o wycofaniu podjął w Brisbane, ponieważ miał tam zagrać w trwającym w tym tygodniu turnieju ATP 500. Kilka dni temu wycofał się z imprezy.

Pech Murraya jest szczęściem innego finalisty Australian Open. W miejsce Brytyjczyka do głównej drabinki pierwszego turnieju Wielkiego Szlema w tym roku wskoczył Cypryjczyk Marcos Baghdatis (finalista AO 2006).

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password