Tenis – Australian Open: Biało-czerwone poza turniejem deblowym

To nie był dobry australijski dzień dla reprezentantek Polski, które w Melbourne walczyły o awans do kolejnej rundy turnieju deblowego kobiet. Zarówno Alicja Rosolska (w parze z Abigail Spears) jak i Magda Linette (w parze z Zariną Diyas) przegrały swoje spotkania i definitywnie pożegnały się z rywalizacją w tegorocznym Wielkim Szlemie. 

Zdecydowanie więcej walki podjęła Rosolska ze Spears na przeciwko których stanęła Sorana Cirstea / Beatriz Hadad Maia. Wydawało się, że Rumunka i Brazylijka mogą nie stanowić większej przeszkody i początek meczu faktycznie na to wskazywał. Polsko-amerykański debel bardzo dobrze wszedł w spotkanie i po przełamaniu rywalek w 10. gemie pierwszego seta wyszedł na prowadzenie (6:4). W kolejnej partii tak dobrze już nie było, bo przełamywać zaczęły rywalki. Uczyniły to dwukrotnie – najpierw w 5., a w końcu także w ostatnim 9. gemie, który ustalił wynik seta na 6:3.

Decydująca partia zaczęła się od dwóch wygranych rozgrywek Rumunki i Brazylijki, ale chwilę później zostały one przełamane do zera i wszystko wskazywało na to, że idą lepsze czasy. Taka wyrównana gra trwała jednak tylko do stanu 4:3 dla rywalek. Wtedy to kilka niezbyt dobrze rozegranych i przegranych akcji sprawiło, że kolejne przełamanie na koncie Mai i Cirstei okazało się decydujące dla losów meczu, zakończonego wynikiem 4:6, 6:3, 6:3.

Oprócz Alicji Rosolskiej w turnieju deblowym zabraknie już Magdy Linette. Polka wraz z Kazaszką Zariną Dijas przegrały w II rundzie z rozstawionymi z nr 16, Czeszkami, Barborą Krejcikovą i Kateriną Siniakovą 4:6, 2:6. Poznanianka wczoraj odpadła z rywalizacji w grze pojedynczej po porażce w III rundzie z Czeszką Denisą Allertovą 1:6, 4:6.

Beatriz Hadad Maia (Brazylia) / Sorana Cirstea (Rumunia) – Alicja Rosolska (Polska) / Abigail Spears (Stany Zjednoczone) 4:6, 6:3, 6:3

Barbora Krejcikova (Czechy, 16) / Katerina Siniakova (Czechy, 16) – Magda Linette (Polska) / Zarina Dijas (Kazachstan) 6:4, 6:2

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password