Tenis – Australian Open: Fyrstenberg poza turniejem

Mariusz Fyrsteneberg przystąpił do tegorocznego turnieju deblowego Australian Open w parze z Martinem Klizanem (Słowacja). W I rundzie spotkali się z wymagającymi Francuzami.

Rywalami Polaka i Słowaka byli Jullien Benneteau i Jeremy Chardy. W pierwszy secie mecz układał się na korzyć Klizana i Fyrstenberga, którzy prowadzili 3:1, 4:2 i za każdym razem dali się dogonić Francuzom. Przy stanie 5:4 i podaniu rywali mieli piłki setowe. Nie zdołali ich wykorzystać. O wyniku pierwszej partii zdecydował tie break, którego 7:1 wygrali Trójkolorowi.

II set potoczył się szybko. Benneatau i Chardy oddali tylko jednego gema. W II rundzie rywalami Francuzów będą Dominic Inglot (Wielka Brytania) i Florin Mergea (Rumunia), tenisiści rozstawieni z numerem 16.

Australian Open, I runda gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska) / Martin Klizan (Słowacja) Jullien Benneteau (Francja) / Jeremy Chardy (Francja) 6:7(1), 1:6