Tenis – Australian Open: Janowicz i Matkowski nie sprawili niespodzianki

Zakończył się start wielkoszlemowy Jerzego Janowicza w Australian Open również w grze podwójnej, po wcześniejszym odpadnięciu w singlu po porażce w pięciu setach z Marinem Ciliciem. Łodzianin w parze z Marcinem Matkowskim nie poradzili sobie z utytułowanymi rywalami z Francji.

Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut bardzo pewnie wygrali z Jerzym Janowiczem i Marcinem Matkowskim w II rundzie gry podwójnej. W dwóch szybkich setach do trzech i do dwóch nie pozostawili złudzeń kto był lepszy na korcie. Już na początku pierwszej partii Jerzy Janowicz stracił podanie. Herbert i Mahut do końca seta kontrowali spotkanie i nie dali się dogonić. W drugiej odsłonie pierwszy został przełamany Matkowski w trzecim gemie, a następnie Jerzy Janowicz w piątym. Trójkolorowi oddali na przestrzeni godzinnej rywalizacji na korcie nr 7 w Melbourne zaledwie trzy punkty przy pierwszym podaniu. Polacy mieli tylko jedną szansę na przełamanie serwisu rywali.

W turnieju deblowym z polskich tenisistów pozostał tylko Łukasz Kubot w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo.

Australian Open, II runda gry podwójnej:

Pierre-Hugues Herbert (Francja) [1] / Nicolas Mahut (Francja) [1] – Jerzy Janowicz (Polska) / Marcin Matkowski (Polska) 6:3, 6:2