Tenis – Australian Open: Juniorki przegrały finał po walce

Maja Chwalińska i Iga Świątek zostały wicemistrzyniami juniorskiego Australian Open! Bianca Vanessa Andreescu (Kanada) i Carson Branstine (USA) wygrały finał juniorskiego debla 6:1, 7:6(4). 

Od lewej: Maja Chwalińska, Iga Świątek, Carson Branstine i Bianca Vanessa Andreescu. Fot. Eurosport Player

W 2006 roku Grzegorz Panfil i Błażej Koniusz wygrali juniorski turniej deblistów w Melbourne Park. W kolejnych latach mieliśmy w Australian Open również finały w grze podwójnej Sandry Zaniewskiej i Huberta Hurkacza, a w singlu też Uli Radwańskiej. Dziś w stolicy stanu Wiktoria nie udało się zwyciężyć Idze Świątek i Mai Chwalinskiej.

Polki walczyły na przestrzeni ponad godzinnego spotkania bardzo dzielnie. Pierwszego seta przegrały gładko 1:6, ale w drugim doprowadziły do tie breaka. Nasze dziewczyny wyratowały się w tej partii, bowiem przegrywały 3:5. Przy stanie 4:5 Amerykanka Carson Branstine nie dała rady skończyć spotkania. Straciła serwis i po chwili dwukrotnie rzuciła rakietą. Niestety Maja Chwalińska nie wyprowadziła naszej dwójki na prowadzenie 6:5. Kanadysko-amerykańsko para przy 6:5 również nie mogła zamknąć spotkania.

Sytuacja w tie breaku zmieniała się dynamicznie. Polki prowadziły 4:3, ale przy podaniu Igi Świątek doszło do dwóch mini przełamań. Amerykanka i Kanadyjka wygrały cztery punkty z rzędu i odniosły końcowy sukces, zwyciężając ostatecznie 6:1, 7:6.

Australian Open, finał gry podwójnej juniorek

Bianca Vanessa Andreescu (Kanada) [3] / Carson Branstine (USA) [3] – Maja Chwalińska (Polska) / Iga Świątek (Polska) 6:1, 7:6(7-4)

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password