Tenis – Australian Open: Kubot gra dalej!

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo pokonali w drugiej rundzie debla parę złożoną z Amerykanina Nicholasa Monroe i Nowozelandczyka Artema Sitaka. Rozstawiona z numerem „7” para polsko-brazylijska pokazała swoją wyższość nad rywalami.

Mecz od samego początku kontrolowali jego faworyci. Kubot i Melo przełamali rywali  już w pierwszym gemie. Potem spokojnie dowieźli tę przewagę do końca pierwszego seta, którego wygrali ostatecznie 6-4.

Niemal identycznie wyglądał początek drugiej partii. Polak i Brazylijczyk rozpoczęli od przełamania serwisu Amerykanina i Nowozelandczyka. Różnica w porównaniu do pierwszego seta była taka, że stało się to po znacznie dłuższym gemie. Tym razem niestety nie udało się utrzymać tej przewagi. Monre i Sitak wyrównali na 3-3. Doszło do tie-breaka. W nim Łukasz i Marcelo wyszli na prowadzenie 4-0, a potem utrzymali przewagę dwóch mini-breaków, dzięki czemu wygrali mecz.

Łukasz Kubot/Marcelo Melo – Nicohlas Monroe/Artem Sitak 6-4 7-6(3)