Tenis – Australian Open: Matkowski gra dalej!

Pewne zwycięstwo na kortach w Melbourne odnieśli dziś Marcin Matkowski i Pakistańczyk Aisam-Ul-Haq Quareshi. Pokonali w dwóch setach szwedzko-chorwacką parę Robert Lindstedt/Franko Skugor. Teraz zmierzą się z sensacyjnymi pogromcami pary Kontinen/Peers.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Niemal każdy gem trwał dość długo. Matkowski i Quareshi dwukrotnie mieli poważne problemy z utrzymaniem własnego podania, jednak ostatecznie skutecznie się wybronili. Set rozstrzygnął się w tiebreaku, który 7-4 wygrali Matkowski i Quareshi.

Od początku druga partia szła po myśli pary polsko-pakistańskiej. Już w trzecim gemie pierwszego seta Matkowski i Quareshi przełamali rywali. Następnie pewnie utrzymali swoją przewagę. Mieli nawet okazję by ją powiększyć, jednak nie zdołali jej wykorzystać.

W ten sposób znaleźli się w 1/8 finału, w której zmierzą się nie, jak się spodziewano, z czołową parą rankingu ATP, czyli Finem Henrikiem Kontinenem i Australijczykiem Johnem Peersem, ale z mołdawsko-koreańskim duetem Radu Albot/Hyeon Chung.

Szymon Frąckiewicz537 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password