Tenis – Australian Open: Muguruza za burtą! Tajwanka zagra z Radwańską

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Dwukrotna triumfatorka Wielkiego Szlema, Hiszpanka Garbine Muguruza pokonana w II rundzie Australian Open! Na korcie Roda Lavera, rozpalonego od wysokich temperatur, miała miejsce wielka sensacja. Tajwanka Su-Wei Hsieh wygrała z trzecią rakietą świata 7:6(1), 6:4!!

Embed from Getty Images

Su-Wei Hsieh (34 WTA) sprawczynią jednej z większych niespodzianek tegorocznego Australian Open 2018. Tajwanka w dwóch setach pokonała Garbine Muguruzę na korcie Roda Lavera. Gdy panie rozgrywały spotkanie na arenie głównej, to na bocznym korcie Agnieszka Radwańska pieczętowała sukces nad Ukrainką Łesią Curenko, z która wygrała po powrocie z dalekiej podróży.

Z takiej podróży wróciła wczoraj też Dunka Carolinie Wozniacki w meczu z Chorwatką Janą Fett. Tej sztuki nie dokonała dzisiaj mistrzyni zeszłorocznego Wimbledonu, Garbienie Muguruza, która od początku źle rozpoczęła spotkanie z dwukrotną mistrzynią wielkoszlemową, ale w deblu, Su-Wei Hsieh.

W pierwszym secie przegrywała już 1:4, potem 2:5 i na kort została wezwana fizjoterapeutka. Muguruza skarżyła się ból stopy. Interwencja pomogła. Hiszpanka wróciła do gry, wyrównała na 5:5. Po chwili mieliśmy tie-break a w nim popis jednej tenisistki, tej skazywanej na porażkę. Hsieh zmiotła z kortu Hiszpankę, wygrywając dogrywkę tie-breakową 7-1!

W kolejnym secie Tajwanka nie spoczęła na laurach. Znów objęła wysokie prowadzenie 5:2, a przy stanie 5:3 miała pierwszą piłkę meczową! Nie udało się za pierwszą możliwą szansą, jednak Hsieh nie rezygnowała. Gdy było 5:4 Hsieh kończyła mecz przy własnym serwisie i za drugą okazją skończyła spotkanie z Muguruzą. Sensacja stała się faktem.

Oburęcznie grająca z bekhendu i forhendu Su-Wei Hsieh skutecznie postawiła się dzisiaj trzeciej rakiecie świata! Tym samym w ćwiartce, umownie nazwanej „Muguruzy”, nie ma już samej zainteresowanej. Hsieh w spotkanie o 4. rundę Australian Open będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej. Panie zagrają ze sobotę.

Tenis – Australian Open: Powrót z dalekiej podróży! Radwańska w 3. rundzie!!