Tenis – Australian Open: Nasi juniorzy nie zabłysnęli

Niemal równo z Wielkim Szlemem toczy się również turniej dla młodych tenisistów. Na korty wyszli także nasi juniorzy. Nie spisali się jednak zbyt dobrze. Na czterech, którzy rozegrali dziś mecze, wygrał jeden – Wojciech Marek. Pozostała trójka – Stefania Rogodzińska-Dzik, Ania Hertel i Daniel Michalski szybko pożegnali się z Australian Open.

Możliwość zagrania na jednym z turniejów wielkoszlemowych to dla takich młodych zawodników okazja do wspinania się po szczeblach kariery sportowej. Choć na razie po drugiej stronie siatki stają rówieśnicy, to taka gra daje im przepustkę do zmagań na najwyższym światowym poziomie.

Najlepiej spośród naszych juniorów spisał się Wojciech Marek. Polak pokonał rywala z Japonii 2:0. Pierwszy set nie był łatwy, bo tenisiści odbierali sobie nawzajem serwisy. Biało-Czerwony przełamał Tajimę trzykrotnie, natomiast reprezentant kraju kwitnącej wiśni wygrał dwa podania. Marek długo walczył o zwycięstwo w secie. Miał pięć piłek setowych, ale w końcu udało mu się tego dokonać. W drugiej partii również doszło do zaciętej walki o każdy punkt. Nie odpuszczali, ale z opresji znów lepiej wyszedł Polak, przełamując przeciwnika dwukrotnie, a tracąc tylko jedno podanie.
W kolejnej rundzie spotka się z Christianem Didierem Chinem z Malezji.

Wojciech Marek (POL) – Naoki Tajima (JPN) 6:3 6:4

Daniel Michalski powalczył z rywalem – również z Japonii, Taiseiem Ichikawą. Nasz reprezentant rozpoczął od odebrania serwisu Japończykowi, ale sprawy nabrały później szybszego tempa. To Polak stracił łącznie cztery podania, a jego przeciwnik trzy. Michalski nadrobił straconego seta w kolejnej partii. Wówczas doszło do tie-breaka, na czym skorzystał Biało-Czerwony, broniąc się także od piłki meczowej tenisisty zza siatki.
W trzeciej odsłonie spotkania nie było już tak licznych break pointów. Japończyk zdobył jedno przełamanie, które dało mu awans do drugiej rundy.

Daniel Michalski (POL) – Taisei Ichikawa (JPN) 5:7 7:6(6) 3:6

Drugą przegraną spośród polskich juniorów była Ania Hertel. Młoda reprezentantka stanęła naprzeciwko Annerly Poulos. Pierwszego seta oddała niemal błyskawicznie, wygrywając zaledwie dwa gemy, w tym jeden przy podaniu Australijki. W drugiej partii powalczyła o dobry wynik. W tie-breaku jednak uległa lepszej dyspozycji rywalki podczas gry na przewagi.

Ania Hertel (POL) – Annerly Poulos (AUS) 2:6 6:7(9)

Na pierwszy ogień w turnieju juniorskim wyszła Stefania Rogodzińska-Dzik. Chwilę po godzinie 11:00 podjęła próbę wyeliminowania rozstawionej z nr 7., Alexę Noel ze Stanów Zjednoczonych. Niestety po wyrównanym pierwszym secie, zakończonym tie-breakiem nie powalczyła w drugiej partii. Ostatecznie przegrała 6:7(1), 1:6.

Stefania Rogodzińska-Dzik (POL) – Alexa Noel (USA, 7) 6:7(1), 1:6

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password