Tenis – Australian Open: Pewne zwycięstwa Dimitrova i Nadala

Wszystkie męskie ćwierćfinały tegorocznego Australian Open zakończyły się w trzech setach. Dzisiaj o klasę lepsi od swoich rywali okazali się Rafael Nadal i Grigor Dimitrov. Teraz zmierzą się ze sobą w półfinale. To może być arcyciekawe spotkanie.

Dimitrov – Goffin

Grigor Dimitrov podejmował dziś Belga Davida Goffina. Zarówno jeden, jak i drugi od paru lat ocierają się o ścisłą czołówkę. Dziś znacznie lepszy okazał się rok młodszy od swojego rywala Bługar.

Dimitrov nie dał większych szans Goffinowi. Grał niesamowicie pewnie. Grigor jest zawodnikiem, który gra bardzo podobnie do Rogera Federera, ewidentnie wzoruje się na grze Szwajcara. Jeżeli do tego dochodzi chłodna głowa, może też osiągać podobne do swojego idola wyniki. Jeśli utrzyma pewność siebie i pokona Nadala, a Federer da radę „Stanimalowi” to zmierzą się oni w finale.

Dimitrov w pierwszych dwóch setach po razie oddał gema przy swoim serwisie Belgowi, jednak on sam przełamał dwa razy w pierwszej partii i trzy razy w drugiej. Ostatni set to już tylko jeden break. Dwie godziny z kwadransem i Bułgar po raz drugi w karierze wystąpi w półfinale wielkoszlemowego turnieju.

Nadal – Raonić

Nieco cięższy mecz ma za sobą Rafael Nadal, jednak Hiszpanowi również wystarczyły trzy sety, by pokonać Milosa Raonića z Kanady. Tym samym „Rafa” po raz pierwszy od (wygranego) Roland Garros 2014 zagra w półfinale wielkiego szlema.

Choć w pierwszym secie Hiszpan tylko raz przełamał Raonića, to grał wyraźnie lepiej od Kanadyjczyka. Po prostu ciężko jest wygrać przy świetnym serwisie Milosa. „Rafa” grał jak za najlepszych lat.

Nieco inaczej wyglądała druga partia. Przez długi czas dominował w niej tenisista urodzony w Podgoricy. Nie doszło do żadnego przełamania, ale Raonić miał 3 piłki setowe w 10 gemie i kolejne 3 w tie-breaku. Nie zdołał wykorzystać żadnej z nich, za to Hiszpan wygrał partię już przy pierwszej okazji.

Ostatni set wyglądał bardzo podobnie do pierwszego. Świetnie grał Nadal. Raonić również prezentował niezły tenis, jednak o wiele słabszy od rywala. Kanadyjczyk nie wytrzymał presji, serwując przy stanie 4-5 i nie zdobył nawet punktu w swoim gemie. Za to „Rafa” mógł po chwili wznieść ręce w geście triumfu.

Szymon Frąckiewicz464 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password