Tenis – Australian Open: Polskie zwycięstwa w trzecim dniu turnieju

Dobre wieści dochodzącą do nas z kortów tenisowych w Melbourne Park. Polscy debliści Jerzy Janowicz i Marcin Matkowski awansowali do drugiej rundy gry podwójnej. W niej zameldowała się również Magda Linette. 

Jerzy Janowicz i Marcin Matkowski wygrali w I rundzie z Fabio Fognini (Włochy) i Fernando Verdasco (Hiszpania) 7:5, 6:4. W kolejnym spotkaniu zmierzą się ze zwycięzcami meczu pomiędzy Pierre Hugues Herbert (Francja)  / Nicolasem Mahut (Francja) a Adrianem Mannarino (Francja) / Adilem Shamasdinem (Kanada), które zostanie rozegrane jutro.  Herbert i Mahut to debel rozstawiony w Australian Open z numerem 1.

Do II rundy turnieju deblistek awansowała Magda Linette. Poznanianka w parze z Francuzką Alize Cornet pokonały Dariję Jurak (Chorwacja) i Anastasię Rodionovą (Australia) 6:3, 3:6, 7:5. Polsko-francuski duet o awans do najlepszej „16” zagra z Eri Hozumi i Miyu Kato (Japonia). Azjatki zwyciężyły w ostatniej edycji turnieju Katowice Open. W Melbourne w I rundzie poradziły sobie z Australijkami Ellen Perez i Olivią Tjandramulią, wygrywając w dwóch setach 7:6(3), 7:6(3).

Australian Open, I runda gry podwójnej mężczyzn:

Marcin Matkowski (Polska) / Jerzy Janowicz (Polska) – Fabio Fognini (Włochy) / Fernadno Verdasco Hiszpania) 7:5, 6:4. 

Australian Open, I runda gry podwójnej kobiet:

Magda Linette (Polska) / Alize Cornet (Francja) – Darija Jurak (Chorwacja) [16] / Anastasia Rodionova (Australia) [16] 6:3, 3:6, 7:5

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password