Tenis – Australian Open: Powrót marzeń!

Po dwóch latach przerwy od wspólnej gry, ponownie duet Timea Babos (Węgry) i Kristina Mladenović (Francja) powrócił do rywalizacji na światowych kortach. W pierwszym wielkoszlemowym turnieju w sezonie, w Australian Open Węgierka i Francuzka nie miały sobie lepszych, sięgając po tytuł!

 Embed from Getty Images

Timea Babos i Kristina Mladenović w finale Australian Open pokonały trzykrotne mistrzynie wielkoszlemowe i złote medalistki z Rio de Janerio, Rosjanki, Jekaterinę Makarową i Elinę Wiesninę 6:4, 6:3.

 

Babos i Mladenović były już blisko tytułu w Wimbledonie w 2014, ale w decydującym spotkaniu przegrały z Włoszkami, Sarą Errani i Robertą Vinci. W latach 2016 i 2017 ze sobą nie występowały, by ponownie w 2018 roku skrzyżować rakiety. Dla Mladenović dzisiejszy sukces jest również wyjściem z impasu niemocy jaki zgotowała sobie w grze pojedynczej, gdzie od 15. spotkań nie wygrała ani razu.

 

Australian Open, finał gry podwójnej kobiet

Timea Babos (Węgry, 5) / Kristina Mladenović (Francja, 5) – Jekaterina Makarowa (Rosja, 2) / Jelena Wiesnina (Rosja, 2) 6:4, 6:3

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password